Cestování za poznáním a za pomocí

Cyklus přednášek Cestování za poznáním a za pomocí mohou zájemci navštěvovat již šestým rokem. Cestovatelské přednášky jsou příležitostí pro širokou veřejnost k poznávání cizích zemí, kultur a k načerpání inspirace pro vlastní putování.

Čína - krásná neznámá

Foto: © Yemeky | Dreamstime.com

Návštěvníci mají možnost setkat se zde s reportážemi z celého světa. Přednášky jsou doprovázeny promítáním fotografií a videí. Cyklus zároveň poskytuje jedinečnou šanci setkat se osobně se zkušenými cestovateli, fotografy, misionáři a spisovateli. Součástí programu bývá i závěrečná beseda s přednášejícími, kde je možné konzultovat osobní dotazy a získat cenné rady.

V minulých ročnících na přednáškách hostovali cestovatelé Jitka a Oliver Tomlinsonovi (Irsko mého mládí), fotograf Radek Havelka (Grónsko – kouzlo arktické divočiny), Václav Vorlíček, učitel čínského bojového umění tai ji quan, který se s posluchači podělil o zážitky i fotografie z Číny a obohatil svou přednášku ukázkou tradiční čínské hudby. Dále nám byly představeny země jako Jižní Korea, Izrael, Indonésie a mnoho dalších.

Cestovatelské přednášky se v České Lípě konají každým rokem a jsou pořádány v budově českolipského sboru CASD, v ulici Čs. armády 1578. O jejich organizaci pečuje Ing. Petr Máška.